Поиск по этому блогу

среда, 28 ноября 2012 г.

«Чернігівська ініціатива»: чи буде місце прецеденту?

Про електоральні вподобання, подальшу політичну долю мажоритарщиків і, навіть, прогнози на наступні вибори йшлося під час прес-конференції столичних технологів в «Чистій політиці» 21 листопада.
На думку Леоніда Щукіна, керуючого медіа-агенцією «Seemus-media» істотних змін в політичному житті регіону очікувати не варто, оскільки нова кагорта мажоритарщиків, що пройшла до парламенту абсолютно лояльна до центральної влади Чернігівщини.
- Всі мажоритарщики, які пройшли (окрім Ляшка) абсолютно лояльні до центральної влади. У них всіх є бізнес, є розуміння того, що таке радикальна, а що таке «мніма» опозиція. Підстав для звільнення губернатора немає, вибори пройшли так як потрібно центральній владі. Мажоритарщики будуть голосувати в унісон з Партією регіонів, будуть приймати такі рішення, які потрібні центральній владі, - зазначив він.
На думку експерта Україна розучилась брати участь в мажоритарних виборах. Замість того, щоб обирати політиків, виборці обрали господарників, до того ж не самих кращих:
- Ми голосуємо за людину, яка зробила дитячі майданчики… В парламент не проходять люди, які реально там працюють, у яких є поправки в податковий, кримінально-процесуальний кодекси.
Очікування швидких змін не виправдаються, отож сміливо можна стверджувати, що сьогоднішні депутати-мажоритарщики на 90% будуть не прохідними у своїх округах на наступних виборах. Винятком може бути лише Ляшко, який вже сьогодні має особистий, відмінний від усіх імідж і не позиціонує себе як господарник.
Інший спікер, Володимир Горковенко, шеф-редактор PR-порталу також погодився, що на Чернігівщині перемогли мажоритарщики лояльні до влади. Не слід, на думку Володимира, також вважати, що самовисуванець Владислав Атрошенко та представник об’єднаної опозиції Валерій Дубіль в своїй парламентській діяльності підуть у розріз з керуючою партією.
- Вони в першу чергу підтримуватимуть ініціативи Партії регіонів, - зазначив він, відповідаючи на запитання журналістів.
В цілому люди не зрозуміли, що вибори відбуваються по змішаній системі і, будучи опозиційно налаштованими проголосували за бренди, вважає пан Володимир. Саме бренд додав від 10-15%% голосів учасникам виборчих перегонів:
- Ти можеш нічого не робити, ти може просто спати всю кампанію – у тебе буде цей результат. Якщо конкуренти у тебе слабкі – тоді ти переможеш.
Сергій Влащенко, президент центру політичного прогнозування вважає, що списки партій люди не читали, і не розбирались в них. В більшості випадків вони голосували за ідеологію. В свою чергу кандидати паразитували на рейтингу партії, а також на бідності і неосвіченості людей.
Відповідаючи на запитання аудиторії експерти припустили, що існує ймовірність того, що вже за 1,5 року ми знову обиратимемо нову Верховну раду, адже поєднання декількох «хімічних сполук» може вибухнути далеко за межами парламенту. Робити прогнози на вибори 2015 ще рано, але варіантів існує всього два – ми обиратимемо президента як і раніше або президент обиратиметься у Верховній Раді, що, звісно, гірше.
Насамкінець учасники прес-конференції звернулись до чернігівських експертів та журналістів з пропозицією вже за рік-півтора започаткувати проект моніторингу діяльності місцевих мажоритарщиків. Така «Чернігівська ініціатива» може стати корисним прецедентом для всієї країни.
Оцінювати діяльність депутатів пропонується по критеріям, що лежать в основі роботи народного депутата: відвідування сесій Верховної Ради, особисте голосування, внесення законодавчих ініціатив та поправок до них, голосування за соціальні програми, робота в округах, тощо.
Експерти впевнені, що така пильна увага за діяльністю хоча б одного мажоритарщика може якісно змінити діяльність усього політикуму та стати добрим стартом для розповсюдження громадського контролю в країні:
- Давайте створимо прецедент і візьмемо за причинне місце хоча б одного депутата, і подивимось, що буде з іншими, - сказав Леонід Щукін.
Моніторинг діяльності мажоритарщиків може стати підґрунтям для проведення окружного референдуму, подальшої відозви недобросовісних парламентарів та проведення дострокових виборів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий