Поиск по этому блогу

четверг, 11 октября 2012 г.

Місцеві референдуми: все тільки починається



10 жовтня в експертному клубі «Чиста політика» відбулась прес-конференція, присвячена завершенню проекту «Реформа інституту місцевого референдуму: участь громадян в урядуванні», який в рамках коаліційної співпраці реалізовує Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень в межах спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа.

За словами Євгенія Романенка, керівника проекту, головною ідеєю коаліційної співпраці громадських організацій з 8 областей України стало поєднання експертного потенціалу регіонів для напрацювання рекомендацій до законопроекту «Про місцевий референдум» (р.н. 7082), який ухвалено парламентом у першому читанні 19.04.2011 р. Насамперед, зусилля представників громадськості та зацікавлених органів місцевої влади спрямовувалися на включення в проект нормативного документу положень, які б розширили можливості впливу громадян на вирішення питань місцевого значення за ініціативою громадськості. «Аналітичний етап проекту – всебічний аналіз проекту закону, проведення фокус-груп, експертних опитувань та тематичних «круглих столів» – дозволив напрацювати комплекс узгоджений рекомендацій до законопроекту, які формалізовані як в окремих аналітичних звітах, так у вигляді зведених рекомендацій до проекту закону. Всі напрацьовані в рамках проекту аналітичні матеріали розміщувалися в регіональних ЗМІ», – відзначив  Євгеній Романенко.
Не менш важливою складовою проекту стало проведення широкої просвітницької кампанії на місцевому рівні з метою популяризації місцевого референдуму як ефективного інструменту прямої демократії. За словами Геннадія Максака, керівника Поліського фонду, найбільш резонансним заходом в цьому напрямку стало проведення наприкінці липня міні-референдуму в м. Чернігові. «Слід підкреслити, що саме після нашого заходу ряд політичних сил почали активно артикулювати тематику місцевих референдумів та акцентував на них увагу при складанні передвиборчих програм», – сказав Геннадій Максак.
Але фінальний і найголовніший етап проекту – імплементація напрацьованих рекомендацій – попереду. Про це повідомив Олександр Заславський, експерт Лабораторії законодавчих ініціатив (м. Київ) – організації, яка виступає координатором коаліції та забезпечує комунікацію з Верховною Радою України. «Ситуація, яка на сьогодні склалась з законопроектом про місцевий референдум, полягає в тому, що в Комітеті з державного будівництва та місцевого самоврядування, як з об’єктивних, так і з політичних причин, ще не відбулося жодного засідання утвореної робочої групи по цьому питанню. Це означає, що законопроект автоматично включається до порядку денного наступної сесії нової Верховної Ради як такий, що пройшов перше читання. Відповідно, доопрацьовувати його буде вже Комітет у новому складі. І ми будемо лобіювати пропозиції громадських експертів вже після затвердження нового складу Комітету. Сподіваємося, що на хвилі змін оновлені мандатоносці з завзяттям будуть доопрацьовувати такий необхідний нам всім законопроект», – зазначив представник ЛЗІ.

Комментариев нет:

Отправить комментарий